serwis bram łódź - profesjonalny servis

SERWIS BRAM ŁÓDŹ TEL KOM 782432943


#1 2008-07-15 18:11:01

zibiwit

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-07-15

Piloty Casali

Witam
Poległy dwa piloty Amiga Casali z bramy skrzydłowej czy gdzieś je moge kupić?

Pozdrawiam
zibiwit

Offline

 

#2 2008-07-18 10:31:03

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: Piloty Casali

witam

postaram sie znaleźć jakies informacje odnosnie dystrybucji.


serwus   

Offline

 

#3 2008-07-18 16:18:19

zibiwit

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-07-15

Re: Piloty Casali

Witam
Dzięki już znalazłem http://www.automatyka.rzeszow.pl/bramy/wjazdowe.php ale mam jeszcze jedno pytanko:
Czy można nowe piloty CASALI i FADINI programować zdalnie przy pomocy zaprogramowanego już pilota tak jak w przypadku NICE?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam
zibiwit

Ostatnio edytowany przez zibiwit (2008-07-18 16:18:42)

Offline

 

#4 2008-07-19 08:45:59

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: Piloty Casali

witam

nie miałem styczności z ich drogą radiową i nie mam pojecia czy mozna tak dostrajac piloty.

Wiem jedno -lepiej unikać takiego programowania pilotów sporo przypadkowych otwarc bram występuje po takich operacjach.Brak kontroli dostepu to wada takich dróg radiowych.


serwus   

Offline

 

#5 2008-07-19 09:34:59

zibiwit

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-07-15

Re: Piloty Casali

Witam
W NICE nie zaobserwowałem czegoś takiego a zamontowałem w sumie już 5 napędów u rodziny teraz padły piloty u księdza i zastępcy wójta i nie wiem jak się je programuje bo nie mam instrukcji W pierwszym przypadku jest sprawa mechaniczna to mogę trochę pokombinować i zrobić z nowego i starego jeden dobry bez programowania ale jeżeli chodzi o CASALI to już muszę je programować

Pozdrawiam
zibiwit

Offline

 

#6 2008-07-19 14:07:06

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: Piloty Casali

witam

jak zaczniesz robic masowe roboty.Typu osiedla na 100 samochodów + garaże podziemne 40 miejsc to sam dojdziesz szybko do wniosku że kontrola dostępu to ważna sprawa dla montera.


serwus   

Offline

 

#7 2008-08-07 21:30:35

zibiwit

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-07-15

Re: Piloty Casali

Witam
Może i masz rację ale ja Ci opiszę kilka przykładów:
1. Przez kilka godzin jesteś na dworze temperatura ok -8*C osoba która miała klucze do domu zachorowała chyba kierownik prac wykonczeniowych czy jakoś tak Panowie od montażu bramy się pieprzą i tak sobie marzniesz, w końcu godz 17.00 udało Ci sie wszysko ustawić i zaprogramować pilota wsiadasz do samochodu i odpalasz go powoli sie rozgrzewasz chcesz ruszać do domu i nagle podchodzi gostek i przynisi Ci drugiego pilota do zaprogramowania
Masz do wyboru albo grzebać w centarlce albo dostroić go zdalnie - ja wybrałem to drugie
2. Dostałeś dwa nowe piloty do zaprogramowania jesteś kilkadziesiąt kilometr od domu przejazdem nie możesz się dostać do domu bo babcia podchodzi z trudem tylko do okna i może rzucić Ci pilota a chałupa jest zamknięta centralka jest w piwnicy masz do wyboru albo jechać do domu i przyjechać specjalnie kilkadziesiąt kilometrów następnym razem lub czekać kilka godzin na domowników aż Cię wpuszczą do domu albo zaprogramować je zdalnie - ja wybrałem to ostatnie poniewaz w pierwszym przypadku użytkownik nie miał zastrzeżeń i wszystko działało poprawnie
3. Zostałeś poproszony aby kupić i dostroić jeszcze jednego pilota (w rodzinie szybko wieści się roznoszą) ponieważ jest to nowa inwestycja więc wszystko tonie w błocie i aby dojść do centralki musisz przejść po lekkim bagienku a nie masz gumiaków więc wybierasz zdalne programowanie przez pilota ponieważ w dwóch poprzednich przypadka wszystko działa bardzo dobrze

Jeżeli bedziesz miał lub Twoi koledzy podobne doświadczenia to napisz czy postąpiliście podobnie czy trzymaliście się sztywno reguł i programowali piloty z centralki

Z pozdrowieniami
zibiwit

Offline

 

#8 2008-08-08 15:37:27

monter

gość

Re: Piloty Casali

jak mawiaja baletnicy rąbek u spódnicy.

a sposób na wgrywanie takim sposobem kiedyś cię doprowadzi do kłopotliwych sytuacji,to są wadliwe drogi radiowe bez gwarancji bezpieczeństwa.Aktywować mozna tym sposobem kilka odbiorników w okolicy i co poradzisz na to, skasujesz pare groszy i dasz dyla od klienta ? czy zapukasz do sąsiadów i porosisz o wszystkie piloty i zaczniesz programować kilkanaście pilotów z okolicy,nie każdy będzie zadowolonyi zaczną się pytania podejrzliwe.Po za tym co cwańszy klient cie oleje i sam sobie będzie wgrywał nadajniki i sasiadom w okolicy też i gdzie zadzwonią w razie wpady- do ciebie że spierdzieliłeś coś i poprawiaj!!!! jak udowodnisz że to nie ty???

KUMASZ CZACZE ?

 

#9 2008-08-08 17:12:20

zibiwit

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-07-15

Re: Piloty Casali

Z tego co wiem to przy programowaniu ręcznym też możesz zaprogramować pilota "obcego" więc ryzyko jest podobne Co do reszty to pokazujesz klientowi w jaki sposób programujesz piloty? Chyba nie Plombujesz centralki? Chyba nie Zostawiasz instrukcje obsługi? Raczej tak a jak ktoś nie ma instrukcji i bardzo będzie chciał to wystarczy że wejdzie na to forum i ją zdobędzie i ma pełne pole do popisu

Rodzina i inni wolą abym ja przy tym grzebał niż ktoś obcy typu sąsiad "złota rączka" nawet w przypadku gdy coś tam przegryzło przewody i poleciały bezpieczniki

KUMAM CZACZE a Ty CZUJESZ BLUSA

Offline

 

#10 2008-08-08 17:54:48

monter

gość

Re: Piloty Casali

wygłupiasz sie chłopie ,rób jak chcesz to twoi klienci.

procedury wgrywania pilotów na odległość wykonuje sie z dużym ryzykiem aktywacji innych odbiorników ,narobisz bałaganu kiedyś.(twój biznes)Wyobraź sobie że sasiad ma taka samą drogę radiową podpiętą pod alarm i robi sie dym niesamowity.Są INSTALATORZY i instalatorzy mądralińscy.(nie pisze o tobie tylko daje przykład)a tak bywa zakładaja badziewne drogi radiowe i w jednym pilocie sporo funkcji to jest totalne nieporozumienie.

wgrywanie pilota ręcznie 100 razy bardzie bezpieczne ,ściągasz antene i wykonujesz procedure,nastepnie sprawdzasz ile kodów masz w odbiorniku i wiesz że jest wszystko w porzadku.dobry odbiornik ma blokade wgrywania pilotów na odległośc lub w ogóle brak tej bzdurnej opcji ,i całość zabezpieczasz kodem PIN.

Stosuje takie rozwiązania jak tylko weszły na rynek nie lubie odbierac telefonów od wściekłych klientów,
staram sie żeby to było maksymalnie bezpieczne rozwiazanie bo to jest najwazniejsze dla klienta i dla nas KIJ MA DWA KOŃCE złośliwy klient może narobić dymu w szczególności kiedy masz podpisana umowę i fakturę.
Pracujesz na czarno to olejesz temat.

 

#11 2008-08-09 13:42:30

zibiwit

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-07-15

Re: Piloty Casali

W końcu to jest forum fachowców
Jak się programuje piloty w centralce CASALI i FADINI?

monter napisał:

wgrywanie pilota ręcznie 100 razy bardzie bezpieczne ,ściągasz antene i wykonujesz procedure,nastepnie sprawdzasz ile kodów masz w odbiorniku i wiesz że jest wszystko w porzadku.dobry odbiornik ma blokade wgrywania pilotów na odległośc lub w ogóle brak tej bzdurnej opcji ,i całość zabezpieczasz kodem PIN.

Jak się zabezpiecza kodem PIN w NICE?

Ostatnio edytowany przez zibiwit (2008-08-09 14:03:04)

Offline

 

#12 2008-08-09 16:33:46

monter

gość

Re: Piloty Casali

to jest forum o napedach bram i teraz mam nadzieje powoli rozumujesz że są odbiorniki h....a warte i z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Nie powiem ci jak na odległość programuje sie piloty casali i fadini bo jestem przeciwny takim zastosowaniom i syfu nie kupuje jak juz zauważyłes z tego co napisałem.Odbiornik musi byc bezpieczny

Nice wprowadza na rynek nowy system radiowy z tego co wiem jeszcze do końca nie jest wdrożony tak wiec nie wiadomo jakie funkcje posiada. System smilo ma niezły zasięg ale zerowe zabezpieczenia dla mnie nadaje się do kosza .

 

#13 2008-08-09 16:38:32

zibiwit

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-07-15

Re: Piloty Casali

zibiwit napisał:

W końcu to jest forum fachowców
Jak się programuje piloty w centralce CASALI i FADINI?

Ręcznie jak się je programuje?

Offline

 

#14 2008-08-09 18:24:33

monter

gość

Re: Piloty Casali

zibiwit napisał:

Witam
Dzięki już znalazłem http://www.automatyka.rzeszow.pl/bramy/wjazdowe.php ale mam jeszcze jedno pytanko:
Czy można nowe piloty CASALI i FADINI programować zdalnie przy pomocy zaprogramowanego już pilota tak jak w przypadku NICE?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam
zibiwit

zapomniałes że znalazłes info na ten temat czy sprawdzasz mnie    ?
l

 

#15 2008-08-09 18:31:26

zibiwit

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-07-15

Re: Piloty Casali

zibiwit napisał:

Witam
Poległy dwa piloty Amiga Casali z bramy skrzydłowej czy gdzieś je moge kupić?

Pozdrawiam
zibiwit

Czytaj wszystko od początku a nie wyrywaj zdania z kontakstu Jakbyś czytał uważnie to byś wiedział że znalazłem piloty
Jest to kolejny post w którym piszesz nie na temat

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania kaset mokotów wellness wellness hotel Ciechocinek