serwis bram łódź - profesjonalny servis

SERWIS BRAM ŁÓDŹ TEL KOM 782432943


#1 2009-02-23 14:32:28

vronka

gość

Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

Witam,

ponieważ przymierzam się do budowy bramy i mam kilka watpliwosci postanowilem zasiegnac opinii ekspertow.

Sprawa wyglada nastepujaco: swiatlo wiazdu jest szerokie - prawie 10m a garaz stoi na tyle blisko bramy ze duza osobowka akurat miesci sie na podjezdzie z malym zapasem. W związku z tym w gre wchodzi tylko brama przesuwna i to jedna bo tylko w jedna strone jest miejsce zeby miala sie gdzie schowac.
Z tego co czytalem tu i na innyc forach wiem, ze profile dolne- te w ktorych jezdza rolki maja max 12m. Wiem tez ze z przeciwwaga ktora ma miec min 30% szerokosci wjazdu moja brama musiala by miec okolo 13m.
Brama bedzie niewysoka - mysle ze 140-150cm i chce zrobic lekka konstrukcje stalowa do ktorej przykrece 3 rzedy poziomych desek - tak zeby sie zgralo z reszta ogrodzenia. Wydaje mi sie wiec, ze mimo sporej dlugosci nie bedzie to wielki ciezar.
W zwiazku z tym kilka pytan:

1. Czy mozna przedluzac ten profil - spawac go ze soba? Mam dostep do bardzo dobrych spawaczy ale nie wiem czy to ma znaczenie bo boje sie ze nawet dobry spaw bedzie za duza przeszkoda dla rolek.
2. Rozumiem ze fundament ma miec dlugosc wieksza niz przeciwwaga? czy 3,5m wystarczy?
3. Czy slupek z rolka prowadzaca musi byc osadzony w fundamencie podczas wylewania czy mozna go przykrecic na kotwy do fundamentu?
4. Czy kotwy pod rolki dolne powinny byc zalane w fundamencie podczas wylewania czy mozna zastosowac kotwy rozporowe.
5. Czy przy tak dlugiej brami starcza dwa komplety rolek czy moze wstawic trzeci w srodek? Jaka odleglosc miedzy rolkami w przypadku 2 kompletow?
6. Poniewaz robiac brame zamontuje "rozwojowo" listwe zebata pod naped, ktory z czasem bede chcial dolozyc to dodatkowo pytam o typ napedu, ktory uciagnie taka brame - czy 220 V starczy czy lepiej 360V?

Dziekuje za odpowiedzi!

 

#2 2009-02-23 16:36:12

czupurny13

instalator

Skąd: centrum
Zarejestrowany: 2008-04-12

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

chłopie ja tylko mozesz zmniejszyć brame to to zrób.Duża brama duży problem .Mała brama mały problem.
Zaoszczędzisz sporo kasy i wysiłku.Jeszcze deski dokręcisz naszykuj sie na problemy 10m w zwisie to nie drobnostka obciarzysz brame dechami .Przy wietrznej pogodzie brama pokryta deską lata na lewo i prawo i nie trafia w gniazdo najazdowe.Zastanów się i to zdrowo.

Offline

 

#3 2009-02-23 17:19:48

vronka

gość

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

Witam ponownie,

Dzieki czupurny, o tym kolysaniu sie nie pomyslalem.
DObra wiadomosc jest taka - po dokonaniu pomiarow miara:) a nie na kroki:) - co powinienem byl zrobic zanim napisalem ten watek (przepraszam) okazalo sie ze wiazd ma 820cm a wysokosc bramy to 120cm.
Czy taka szerokosc wizdu kwalifikuje sie do bezpiecznego zainstalowania bramy?

W zwiazku z tym pyt 1 juz jest niewazne. Jakby ktos mogl odpowiedziec na pozostale to bylbym wdzieczny.

Czy do bramy o swietle wiazdu 820cm przeciwwaga 280cm bedzie ok - razem da to 11metrow. Czy fundament 300cm dl na 40cm szer na 150cm gl bedzie wystarczajacy?

 

#4 2009-02-23 17:41:56

grzech0tnik

forumowicz

2518353
Zarejestrowany: 2007-11-09

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

stopa bedzie OK

Offline

 

#5 2009-02-23 17:50:57

czupurny13

instalator

Skąd: centrum
Zarejestrowany: 2008-04-12

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

Ja jeszcze bym zrezygnował z desek nie chce przeginać ale decha pije wode znam śpiewke że super impregnaty to i tamto codziennie to słyszę jednak za rok dwa woda wsiąknie i brama bedzie mega ciężka.
brama jak najbardziej przewiewna powinna być.
Wymiary fundamentu powinny byc ok .
Napisz jak często chcesz to otwierać

Offline

 

#6 2009-02-23 18:00:25

vronka

gość

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

Dzieki za odpowiedzi. Napiszcie jeszcze o mocowaniu lupka wsporczego i szpilek pod mocowanie dolnych rolek do betonu - czy trzeba to zrobic lejac fundament, czy mozna pozniej odwiercic otwory i na kotwy rozporowe ?
Brama bedzie otwierana 2-6 razy dziennie wiec nieduzo.

Teraz jak zaczalem ogladac teren pod fundament to uswiadomilem sobie ze pod ziemia - tak w polowie dlugosci przyszlego fundamentu biednie przylacze do kanalizacji:/ - nie wiem na jakiej glebokosci sa takie rury - 100 -120cm? 
Czy da sie to jakos obejsc?? Czy fundament musi miec rowna glebokosc w kazdym miejscu czy mozna np zrobic luk nad rura tak ze bedzie w tym miejscu troche plytszy? Ile ziemi nad rura zostawic zeby nie pekla?
Oj chyba bedzie z tym klops:(

 

#7 2009-02-23 18:15:49

czupurny13

instalator

Skąd: centrum
Zarejestrowany: 2008-04-12

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

fundament powinien być pełny żadnych łuków chyba że zamówisz sobie inżyniera który się pod projektem podstępluje i wyliczy że fundament to wytrzyma.Słupek sobie zalej .Wózki mocuje sie na kotwy marki też mozna zalać ale nie koniecznie.

Offline

 

#8 2009-02-23 19:05:17

vronka

gość

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

marki to te nagwintowane szpilki? sorki za lamerskie pytanie.

zupelnie nie wiem w takim razie co zrobic i jak rozwiazac problem rury kanalizacyjnej. Rozumiem ze plycej niz 120cm nie mozna wylac fundamentu? widze ze bedzie to spory problem z ta kanaliza:/

 

#9 2009-02-23 19:11:00

bramyserwis

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-11-25

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

płycej od 120 cm to samobójstwo przy 8metrowej bramie.Rolki można przymocować do fundamentu na kołki metalowe które kupisz w metalowym sklepie.


serwis bram to moja praca
służe pomocą

Offline

 

#10 2009-02-24 11:06:36

vronka

gość

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

hmmm,

a cos takiego jak w linku na dole nie wchodzi w gre? Takie obejscie rury i powiedzmy ze w glebszym miejscu fundament ma 150 a tam gdzie rura 120cm. I dodatkowo porzadnie zazbrojony pretami stalowymi. A własnie - nie będe sam robił fundamentu ale zapytam - rozumiem ze fundament musi byc zbrojony pretami?
http://www.wrona.jpg.pl/prywatna_galeri … 31250.html

 

#11 2009-02-24 11:12:58

bramyserwis

forumowicz

Zarejestrowany: 2008-11-25

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

można zatopić rurę o większej średnicy i wszystko zalać .Fundament nie musi być zbrojony najlepiej zamówic gruche .


serwis bram to moja praca
służe pomocą

Offline

 

#12 2009-02-24 15:26:29

vronka

gość

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

dzieki bramyserwis,

czy mozesz mi to jasniej napisac:) rura biegnie w poprzek nie wzdłuż plotu i biegnie od domu do kanalizy na ulicy i akurat przebiega tak ze wyjdzie w polowie dlugosci fundamentu. Nie bardzo rozumiem tego zatapiania wiekszej rury.

 

#13 2009-02-24 15:38:39

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

witam

mysle że jest to o przewiercenie w poprzek fundamentu bez wiercenia i zostawienie wiekszego otworu na puszczenie rury kanalizacyjnej.Tak ?Forma przepustu / tunel .


serwus   

Offline

 

#14 2009-02-24 18:20:11

czupurny13

instalator

Skąd: centrum
Zarejestrowany: 2008-04-12

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

no tak przy awarii pękniętej rury nie będziesz miał problemów z jej wymianą .popieram pomysł

Offline

 

#15 2009-02-24 21:11:28

vronka

gość

Re: Kilka pytań odnosnie bramy samonośnej na szeroki wjazd

czyli na rure nalozyc wieksza rure i fundament zalac do okola tej wiekszej rury? tylko jak to zrobic  nie rozłączając tej rury? może rozciąć tą większą wdłuż na pół i obłożyć dwiema połówkami?

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotelstayfinder.com Llandysul Southernwind - Spareroom Проживание Дорум żarówka do piekarnika wrocław servies19937