serwis bram łódź - profesjonalny servis

SERWIS BRAM ŁÓDŹ TEL KOM 782432943

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-09-17 21:03:50

maikyl

gość

nice nie zamyka :(

witam,
przygnał mnie tu problem z bramą NICE ROBO RO1000. Przestała sie zamykać. Lampka miga ale brama ani drgnie. Po kilkunastu sekundach przestaje świecić. Najprawdopodobniej przyczyną było wyładowanie atmosferyczne (sam o mało nie spadłem z balkonu . Raczej nie fotokomórka bo lampka nie świeciłaby tak długo. Co mogę sprawdzić? Otwieranie działa normalnie. Mechanizm działał 5 lat

z góry dziękuję za wszystkie pomysły

pozdrawiam
maikyl

 

#2 2007-09-18 06:54:10

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: nice nie zamyka :(

witam

najpierw odłącz zasilanie wyjmij centralke i sprawdz dokładnie czy nic nie jest upalone na centrali.

po podłączeniu centrali sprawdz też stan diody na centrali jak miga co 1 sek to wszystko niby ok .

napisz cosię dzieje to powalczymy


serwus   

Offline

 

#3 2007-09-20 17:42:06

maikyl

gość

Re: nice nie zamyka :(

dzięki za odpowiedz,
dioda ok mruga równomiernie, oprócz tego świeci sie cały czas foto i opcjonalnie FCC FCA

centralka wydaje się nie być świadoma tego, że brama się nie zamyka: sygnalizator świetlny mruga a gdy zasłonię fotokomórkę to przestaje a jeżeli brama nie była całkowicie otwarta to ją otwiera.

Co mogę jeszcze sprawdzić?

pzd
michal

 

#4 2007-09-21 06:33:21

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: nice nie zamyka :(

witam

wysprzęgl brame i sprawdz otwieranie ręczne na całej długości.

jak z siłą tzn: sprawdz przy starcie czy dasz rade zatrzymać brame ręką i oceń siłę.


serwus   

Offline

 

#5 2007-09-21 22:22:16

maikyl

gość

Re: nice nie zamyka :(

witam,
Nie wiem czy dobrze zrozumiełem z tym wysprzęglaniem. Jeżeli chodzi o otworzenie kluczykiem zamka to jest otwarty cały czas i brama jest otwierana całkowicie z 10 razy dziennie od dwóch miesięcy .

Zasprzęgliłem zamkniętą bramę i nacinąłem przycisk na pilocie, brama zaczęła sie otwierać, miałem bardzo duże problemy z zatrzymaniem bramy. Musiałem zaprzeć się o murek. Chyba nie powinno tak być, trochę to niebezpieczne


pzd
michal

 

#6 2007-09-22 07:37:53

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: nice nie zamyka :(

witam

miałem na myśli wysprzęglenie klapki na obudowie i sprawdzenie otwierania ręcznego na całej dł.

proponuje odpiąc wszystkie akcesoria z elektroniki założyć mostek com foto i foto1 i stop  wystarowac automat na golasa bez lamp anten przycisków


serwus   

Offline

 

#7 2007-10-09 09:15:53

monter

gość

Re: nice nie zamyka :(

maikyl napisał:

witam,
Nie wiem czy dobrze zrozumiełem z tym wysprzęglaniem. Jeżeli chodzi o otworzenie kluczykiem zamka to jest otwarty cały czas i brama jest otwierana całkowicie z 10 razy dziennie od dwóch miesięcy .

Zasprzęgliłem zamkniętą bramę i nacinąłem przycisk na pilocie, brama zaczęła sie otwierać, miałem bardzo duże problemy z zatrzymaniem bramy. Musiałem zaprzeć się o murek. Chyba nie powinno tak być, trochę to niebezpieczne


pzd
michal

to już dwa miesiące nie wzywasz nikogo do naprawy??

robo 1000 to silne automaty

jak chcesz nowoczesnego rozwiązania ze zwalnianiem i wyczuciem pszeszkody to kup sobie ROBUSA 600 albo ROBUSA 1000

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://beatakolodziejczyk.pl/ makijaż permanentny wellness wellness hotel Ciechocinek