serwis bram łódź - profesjonalny servis

SERWIS BRAM ŁÓDŹ TEL KOM 782432943


#1 2009-12-24 21:46:37

 byrrt

forumowicz

443912
Zarejestrowany: 2009-12-24

Problem z centralą 452 MPS (FAAC 414)

Witam!

Zdecydowałem się założyć napęd FAAC 414 na bramie dwuskrzydłowej. Mechanicznie wszystko wyszło jak należy. Zwolnione siłowniki chodzą płynnie itp. Mam podłączoną jedną bariere safebeam jako urządzenie zabezpieczające przy zamykaniu (zgodnie z instrukcją).

Problem polega na tym, że brama podczas próby otwarcia rusza tylko pierwszym skrzydłem i to na niecałą sekunde. Podczas programowania normalnie rusza się płynnie chociaż przy programowaniu zaawansowany zachowuje się tak, że nie zwalnia ani nie wyłącza w ogóle siłownika pierwszego ale to nie wiem czy przypadkiem nie jest przypadłością tego sterowania. Centrale steruję z wejścia OPEN A (nie mam oryginalnej radiolinii), tak samo zachowuje się po podaniu impulsów na OPEN B. Drugie skrzydło przy próbie otwarcia w ogóle nie drgnie mimo, że wyłączony jest czas opóźnienia między ruchami skrzydeł. Normalnie świecą się 4 diody - STOP, FSWCL, FSWOP oraz DL10 (ta ostatnia na chwilkę gaśnie podczas otwierania i zapala się znów jak napęd staje.

Wg. mnie tak logicznie wygląda na to, że coś tę bramę zatrzymuje, nie jest jednak aktywny STOP (zwarty), zabezpieczenia też palą się prawidłowo, bariera normalnie działa. Zamieniałem ze sobą siłowniki i ruch jest na tym 2gim czyli nic z tych rzeczy, oczywiście wpięte są kondensatory, po wypięciu w ogóle silników sterownik zachowuje się tak samo.

Siła ustawiona jest na max, na min - bez różnicy, próbowałem uruchamiać bramę w różnych trybach ale ciągle tak samo. Gdy włączę funkcję failsafe to przed ruchem bramą miga diódka od zabezpieczenia przy zamykaniu (czyli prawidłowo).

Gdyby centrala zachowywała się dokładnie tak jak piszą w instrukcji podczas programowania zaawansowanego to myślałbym tylko o złym podłączeniu ale w takim przypadku mi się wydaje, że może być to uszkodzenie samej elektroniki (moment w którym ustawia się zwalnianie skrzydła 2giego jest ok, natomiast pierwszego w ogóle bez reakcji na wejście chociaż ilość dalszych wciśnięć się zgadza).

Dodam jeszcze że po skończonym programowaniu (jak już brama się zamknie itp) diodka DL10 nie gaśnie tylko się żarzy jakby.. Przy następnym naciśnięciu OPEN A zapala się gaśnie i zapala i tak już świeci. Brama przesuwa się może z centymetr (tylko pierwsze skrzydło)

Offline

 

#2 2009-12-25 12:02:56

jasio

gość

Re: Problem z centralą 452 MPS (FAAC 414)

sprawdź jak będzie bez fotokomórek po programowaniu z fotokomórkami faaca często miałem problem

 

#3 2009-12-29 22:25:00

 byrrt

forumowicz

443912
Zarejestrowany: 2009-12-24

Re: Problem z centralą 452 MPS (FAAC 414)

Próbowałem bez foto, w innych konfiguracjach - ciągle to samo. Ze sprzedawcą uzgodniłem podmianę centrali na inny egzemplarz i okazało się że winna była właśnie ona - poszła już na gwarancję a temat został rozwiązany.

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za odp.

Offline

 

#4 2012-05-01 19:13:17

heniu.p

gość

Re: Problem z centralą 452 MPS (FAAC 414)

a wie ktoś jak zaprogramować centralkę tak by brama nie otwierała się na maksa do oporu .......za cholere tego nie mogę zrobić i brama wali o słupy klinkierowe hororr

 

#5 2012-05-03 07:20:26

lipal

gość

Re: Problem z centralą 452 MPS (FAAC 414)

a sprzedawca nie powiedział że potrzebne odboje w podłożu ??? są siłowniki z wyłącznikami krańcowymi takie mogłes kupić .

 

#6 2012-05-03 11:57:10

czupurny13

instalator

Skąd: centrum
Zarejestrowany: 2008-04-12

Re: Problem z centralą 452 MPS (FAAC 414)

chcesz spokoju to zamontuj odboje na otwieraniu i zamykaniu
chcesz pokombinować to zainstaluj tak siłowniki żeby tłoki blokowały się  przy otwartej bramie.....jednak odboje to znacznie lepsze rozwiązanie .

Ostatnio edytowany przez czupurny13 (2012-05-03 11:57:51)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zrodlo zrodlo spa Ciechocinek pakiety